Особи з інвалідністю складають значну соціальну групу. Ця категорія громадян потребує не тільки соціального захисту, а й розуміння їх проблем з боку оточуючих людей, яке виражається не в удаваній турботі, а у простому розумінні потреб та рівному ставленні, як до рівноправних членів суспільства.
Криза, пов’язана з карантином, спричинила спад виробництва, збільшення чисельності безробітних, та посилила загальне зниження рівня життя. Проте, нові правила соціального дистанціювання наново відкрили розуміння виконання частини робочих процесів.
До прикладу, виявилось, що від 60 до 80 відсотків офісних завдань можна успішно виконувати віддалено з дому, дві чверті працівників дублюють роботу один одного. І головне – роботодавці зрозуміли, що левову частку роботи можна доручити людям, які обмежені у доступі до робочого місця і можуть успішно виконувати її з дому. Зараз ця тенденція очевидна, але процес гальмується довгим періодом модернізації мислення і організації нових робочих процесів.
Трудова діяльність відіграє особливу роль у подоланні наслідків інвалідності, вона створює позитивний вплив на життя, дає відчуття своєї необхідності для сім’ї й суспільства та сприяє реабілітації.
Наше організаційне завдання – допомогти роботодавцям пройти шлях модернізації бізнес процесів відповідно до нових умов та максимально розширити коло можливостей для зайнятості людей з інвалідністю.
Для цього ми постійно працюємо над удосконаленням програми професійної адаптації, що була нами успішно реалізована та впроваджена на підприємстві одного із співзасновників нашої організації. Ми заснували Підприємство для працевлаштування кращих слухачів наших курсів.
Разом з тим, ми постійно модернізуємо технологію віддаленого виконання робочих процесів. Впродовж останніх місяців ми значно поліпшили механізм взаємодії “роботодавець – працівник з інвалідністю” шляхом створення програмного забезпечення для внутрішньої комунікації на підприємстві. Зараз, разом із підприємцями-партнерами, ми працюємо над удосконаленням технології зовнішньої комунікації.
Ми чітко розуміємо завдання, що стоять перед нами і працюємо над вирішенням проблем людей з інвалідністю у сфері працевлаштування. Ми відкриті до співпраці, та закликаємо приєднатися до нашої ініціативи!
Можливості та умови співпраці можна дізнатись за тел. (096) 20 66 828.
Пропозиції можна надсилати на нашу електронну адресу info@ability.in.ua
Павло Прибіш
Директор ПГО “ВКЛЮЧЕННЯ”